Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Nisan 2017

Yusuf Özel’den Çok ‘ÖZEL’ Açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi ilçe teşkilatı 30 Nisan Pazar günü kongreye gidiyor. İkinci kez Sultangazi MHP ilçe başkanlığına aday olacağını duyuran Yusuf Özel,“Milliyetçi, Ülkücü irade yapılacak olan kongrede daha dinamik, daha donanımlı bir şekilde yoluna devam edecektir” dedi.

Sitemize konuşan MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel çok özel açıklamalarda bulundu. Kongre sürecinin startının verilmesiyle birlikte ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan isimleri eleştiren Özel, “Kongreden kongre ortaya çıkıp kimse bize ülkücülük oynamasın” ifadelerini kullandı.

“GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDA BOZKURTÇA DURDUK”

2,5 yıllık görev süresince 2 seçim, bir referandum süreci yaşadığını belirten MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, “Partimiz üzerinde oynanan oyunlarla mücadele ettik. Biz her zaman Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yanında bozkurtça durduk.” Dedi. Geçmiş yıllarda MHP’de siyaset yapan bazı isimlerin kendisini sosyal medyada ‘koltuk sevdalısı’ diye karaladığını ifade eden Özel, “Biz davamız için mücadele ettik. Bizde asla ve asla lider, doktrin ve Lider’ tartışılmaz. Bugüne kadar genel başkanımızın aldığı kararlar doğrultusunda davamıza hizmet ettik ve etmeye de devam edeceğiz.” Diye konuştu.

“KENDİNİ ABİ ZANNEDENLER ‘ABİCİLİK’ BİTTİ”

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, ‘Sultangazi’de ağabeyciliğin 14 Aralık 2014 tarihinde bitti’ sözlerine de açıklık getiren Özel, “Liderine, teşkilatına saygısı olmayan bazı arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlar kendilerini abi olarak görüyorlar. Benim o sözüm tamamen partimiz içerisinde kendini abi gören ve o şekilde göstermeye çalışanlaraydı. Sözüm adaylığını açıklayan arkadaşlarımıza değildir. Onlar kendini çok iyi biliyor. Ülkücü harekatta ağabeylik ve ağabeycilik olmaz. Kendini öyle görenleri de biz tanımıyoruz. Klavye başında ülkücülük yapanlar 2,5 yılık görevim süresince hiçbir çalışmamızda olmadılar. Partimize zerre kadar katkıları olmadı. O kendini abi zannedenlere son bir mesajım var; haddinizi aşmayın” dedi.

ADAYLIK AÇIKLAMASININ DA BİR ÜSLUBU VARDIR”

Kongre sürecinin başlamasından itibaren 4 kişinin ilçe başkanlığı adaylığını açıkladığını söyleyen MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, sosyal medya üzerinden adaylığını açıklayan bir ismin bu tavrını tasvip etmediğini belirterek, “Herkesin kendi tercihi ama, sosyal medya üzerinden adaylık açıklaması olmaz. Bu partimize yakışan bir durum da değildir. Aday olmak isteyen arkadaş gelir partimize adaylığını açıklar. Adaylık açıklamasının da bir üslubu vardır.” İfadelerini kullandı. Diğer adayları da eleştiren Özel, “Reklam ve isim yapmak için bizde kongreden kongreye piyasaya çıkan isimler var. Görevim boyunca 3 seçim yaşadım. En son 16 Nisan halk oylaması süreciydi. Biz açık açık liderimizin emri ve talimatları doğrultusunda ‘evet’ derken, adaylığını açıklayan arkadaşların hiçbirinden ‘evet’ açıklamasını göremedik. Yine bu arkadaşların hiçbiri seçim çalışmalarına dahi katılmadılar. Maalesef sahada yoktular. Sadece 12 Nisan’da ‘birlik ve beraberlik gecesi’ adı altında düzenlediğimiz programa benim bire bir davetimle katıldılar. Bunun dışında bu arkadaşları maalesef hiçbir çalışmamızda, programımızda görmedik, göremedik. 14 Aralık 2014 yılından bu yana teşkilatımızın kapısından içeri girmeyen arkadaşlar var. Biz kimseye gelmeyin demiyoruz. Herkese kapımız açık. Kongreden kongre ortaya çıkıp kimse bize ülkücülük oynamasın” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba