Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 2 Ocak 2015

Yusuf Özel’in Kandil Mesajı

Yusuf Özel’in Kandil Mesajı
Ali Baba Halı Yıkama

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Özel, mesajında, Mevlit Kandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 

Hz. Muhammed’in adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak insanlığa kazandırdığı, hak ve adalet gibi değerlere, günümüz insanının daha fazla ihtiyacı olduğunu bildiren MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, şunları kaydetti:

 

“Mevlit Kandili O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Bizlere sunulan bütün bu değerlere ve yol gösterici öğütlere sadık olmak, anlamlı yaşamanın en büyük özetidir. Bu değerleri fark ederek, onları bir davranış biçimi haline getirmek, tüm inançlı insanların temel hedefi olmalıdır. Toplumsal barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği hedefleyen; çatışma yerine, tüm insanlığın bir arada huzur içinde yaşayabilecekleri bir dünya kurmayı öngören Peygamber Efendimizi sevmek ve davranışlarımızı onun örnek ahlakına ve tavsiyelerine göre şekillendirmek önemlidir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve Sultangazi halkının mübarek Mevlit Kandili’ni kutlar, tüm insanlığa hayırlar getirmesini ve toplumsal huzurun, dayanışma ve kardeşlik duyguları içinde devam etmesini dilerim.”

Tasarım | Enba