Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, SİYASET 9 Temmuz 2017

Zabıt katibi, tank hatırasıyla ‘gazi’lik istemiş!

Meclis, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilginç bir gazilik başvurusuyla karşılaştı. U.G. adlı zabıt katibi, “15 Temmuz’da tanktan düşerek yaralandığı ve gazi sayılmadığı” şikâyetiyle Meclis’e başvurdu ancak hatıra için çıktığı tanktan düşüp yaralandığı anlaşıldı.
Zabıt katibi, tank hatırasıyla ‘gazi’lik istemiş!
Ali Baba Halı Yıkama

U.G., TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvurusunda, 15 Temmuz gecesi İstanbul’da E5 karayolu üzerinden Atatürk Havalimanı’nı kapatmaya giden tanklara karşı direnirken yaralandığını belirterek “Tek isteğim gerçekleştiğinde büyük onur ve şeref duyacağım gazilik unvanını almaktır. Verilecek tazminatı da kuruşu kuruşuna Şehit Aileleri Derneği’ne bağışlayacağım” dedi.

TÜKENMEZKALEMLE KARALI

Komisyonun sorusu üzerine İstanbul Valiliği, Meclis’e özetle şu bilgileri verdi: “U.G. 23 Mart 2017 tarihinde Kaymakamlığımıza 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde tanktan düşerek yaralandığı iddiasıyla başvurmuştur. Sağlık kuruluşlarınca düzenlenen ‘İlk Müdahale Raporu’ ve ‘İlk Kayıt Belgesi’ ile ‘Yaralanma Durumunda Kaç İş ve Gücünden Geri Kaldığına Dair Rapor’ bulunmadığı; U.G. tarafından sunulan İş Göremezlik Belgesi’nin 11 Temmuz 2016 tarihli olduğu, tarihin yazıldığı kısımların tükenmez kalemle karalandığı tespit edilmiştir. Yine dosya içinde bulunan fotoğraflar incelendiğinde, 16 Temmuz 2016 sabahı hain darbecilerin Basın Ekspres Yolunda terk ettiği, sonra açık alana çekilen tanklarda hatıra amaçlı çektiği anlaşılmıştır.”

Tasarım | Enba