Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 27 Haziran 2018

Zafer inananlarındır

24 Haziran 2018 seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Erdoğan’ın başbakanlık koltuğuna oturduğu 2003’ten bugüne kadar Türkiye, her yıl ortalama yüzde 5 büyüdü. Bu dönemde uzun yıllar boyunca “hayal olarak görülen” yatırımlar hayata geçirilirken ekonomide önemli gelişmeler kaydedildi. 2011’de Türkiye yüzde 8.8 ile Çin’den sonra en hızlı büyüyen ikinci ülke oldu.

İşte Erdoğan’ın 11 yıllık parlak karnesi:

Milli gelir 3.5 katına çıktı

11 yıllık süreçte Türkiye’nin milli geliri önemli oranda artış gösterdi. 2002’de 232 milyar dolar olan milli gelir, 2013 sonunda 820 milyar dolara ulaştı. Bu dönemde kişi başı milli gelir ise 3 bin 492 dolardan 10 bin 782 dolara yükseldi.

17.Ekonomi

Türkiye, IMF verilerine göre 2013 sonu itibarıyla dünyanın 17’nci, Avrupa’nın da 6’ncı büyük ekonomisi oldu. 2002’de yüzde 65’in üzerinde seyreden Hazine borçlanma faizleri, Gezi Parkı odaklı olaylar öncesinde yüzde 6’lara kadar geriledi, ağustos itibarıyla ise yüzde 9 seviyelerinde bulunuyor.

IMF’ye borç sıfırlandı

Türkiye’nin ilk olarak 1961’de borç aldığı, 19 stand- by anlaşması yaptığı ve toplamda 56.5 milyar dolarlık borç ilişkisi kurduğu IMF ile yeni stand- by anlaşması yapmama kararı alındı. Türkiye, geçen yıl mayısta kredi borcunun son taksidini ödeyerek fona borcunu sıfırladı.

Hayaller gerçek oldu

TL’nin itibarı arttı

Türk Lirası’ndan 6 sıfırın atılması da ekonomide dönüm noktalarından biri oldu. 2002 sonunda 26.7 milyar dolar olan Merkez Bankası’nın döviz rezervi, 15 Ağustos 2014 itibarıyla 114 milyar dolara ulaştı. 2002 sonunda 27.7 milyar dolar olan altın dahil rezervleri ise 15 Ağustos 2014 itibarıyla 135.5 milyar dolara çıktı.

Enflasyon ve işsizlik tek hane 

Erdoğan’ın göreve geldiği 2003’te yüzde 18.4 olan enflasyon, bir yılda 9.1 puan düşerek yüzde 9.3’e geriledi. Enflasyonun en düşük olduğu yıl ise yüzde 6.2 ile 2012 oldu. Tüketici enflasyonu, temmuz ayı itibarıyla yüzde 9.32 seviyesinde gerçekleşti. 2003’te yüzde 10.3 seviyesindeki işsizlik, mayıs 2014 itibarıyla ise yüzde 8.8 oldu.

İhracat ve turizmde rekor

İhracatımız 11 yılda 3.2 kat artarak geçen yıl yaklaşık 152 milyar dolara ulaştı. İhracat yapılmayan ülke kalmadı. Turizm gelirleri bu süreçte 1.5 kat artarak 32.3 milyar dolara ulaştı. 2003’te 16 milyon 302 bin 53 kişi olan turist sayısı 2013’te 39 milyon 226 bine çıktı.

Yabancı yatırımları arttı

Uluslararası doğrudan yatırım miktarında önemli artış yaşandı. 2002’de 1.13 milyar dolar olan yıllık uluslararası doğrudan yatırım tutarı, 2013’te 11 katına çıkarak 12.9 milyar dolar oldu

Dev projelerle tanıştık

Bu dönemde Asya ve Avrupa kıtalarını deniz altından birbirine bağlayan, 150 yıllık rüya Marmaray hizmete açıldı. Türkiye’nin ilk kez hızlı trenle tanıştığı bu dönemde Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya, Eskişehir-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatlarının ardından, geçen ay İstanbul-Ankara hattı da hizmete girdi.

Türkiye böylece, bir hayalini daha gerçekleştirdi. Ankara, İstanbul ve İzmir’i birbirine bağlayacak otoyol projelerinin yapımına da başlandı. Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde İstanbul Boğazı’na yapılacak 3’üncü Köprü ile dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3’üncü Havalimanı’nın temelleri de atıldı. Boğaz’ın altından araçların geçişine imkân verecek Avrasya Tüneli’nin yapımına başlandı.

Duble yollar Türkiye’yi sardı

Söz konusu dönemde 16 bin 500 kilometre bölünmüş yol yapılarak, Türkiye’nin bölünmüş yol uzunluğu 22 bin 600 kilometreye çıkarıldı. 2002’de 6 il duble yolla birbirine bağlıyken, 2013 sonu itibarıyla bu sayı 74’ü buldu.

Havacılık alanında da önemli atılımların gerçekleştiği Türkiye’de, sivil havacılığın yıllık ortalama büyüme oranı yüzde 16’ları buldu. 2002’de iç hatlarda tek havayolu şirketiyle 2 merkezden 26 noktaya uçulurken, 2013 sonu itibarıyla 7 havayolu şirketiyle 7 merkezden 52 noktaya iç hat, 236 noktaya da dış hat uçuşu yapılır hale geldi. 2002’de 26 olan havalimanı sayısı 52’ye yükseldi.

Sektörde yaşanan bu gelişme, yolcu sayılarına da yansıdı. Uçakla seyahat eden yolcu sayısı 2002’de 36 milyonken bu rakam, 2013 sonu itibarıyla 150 milyonu aştı.

Türkiye kazandı. Halk kazandı .Adalet kazandı .Demokrasi kazandı .Mazlumlar kazandı .Dualar kazandı.

Seçim kampanyası döneminde muhalefet, AK Parti iktidarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hiçbir şey yapmamakla suçlayıp, yapılanları tuhaf şekilde yok saymakla ve yok sayamadıklarını da eleştirmekle vakit geçirdi.

Öte yandan yine muhalefet liderleri, devam eden dev projeleri ise durdurmayı vaat edecek kadar ileri gittiler.

RECEP TAYYIP ERDOĞAN NELER YAPTI NELER…!  DURMADI,UYUMADI HEP ÇALIŞTI,HEP YORULDU…

Marmaray  YAPTI
Hızlı Trenler YAPTI
Havaalanları YAPTI
Üniversiteler YAPTI
Stadyumlar YAPTI Olimpik Yüzme Havuzları YAPTI Yeni Tiyatro Sahneleri YAPTI Metrolar  YAPTI
Tüneller YAPTI
Otoyollar YAPTI  Barajlar YAPTI Nükleer Santral YAPTI
Modern Bölünmüş Yollar YAPTI
Modern Adliye Sarayları  YAPTI Milli Silahlar YAPTI
Milli Tank YAPTI
Milli Helikopter YAPTI Sismik Araştırma Gemisi YAPTI Boğazın Altına Tüp Geçit YAPTI
Dev Şehir Hastaneleri YAPTI 81 İl e Ücretsiz Kanser Tarama Merkezi YAPTI
Tersane YAPTI
Liman YAPTI
Geri Dönüşüm Tesisleri YAPTI Dar Gelirliye Konut YAPTI Başörtüsünü serbest YAPTI Hz.Muhammed’in  (S.A.V)  Hayatı’nı  ve Kuran-ı Kerim’i seçmeli ders YAPTI

Uzaya uydu FIRLATTI

Ambulans sayısını  ARTIRDI
Hastane sayısını ARTIRDI
MR Cihazı sayısını ARTIRDI
Tomografi Cihazı sayısını ARTIRDI
Diyaliz Cihazı sayısını ARTIRDI
Yeşil Alan miktarını ARTIRDI
Orman miktarını ARTIRDI
Milli Park sayısını ARTIRDI
Açılan İşyeri Sayısını ARTIRDI
Turist sayısını ARTIRDI
Öğrenci sayısını ARTIRDI
Öğrenci Burslarını Kat Kat ARTIRDI
Doğalgazlı il sayısını ARTIRDI
İçme suyu ulaşan insan sayısını ARTIRDI
Okuma Yazma Oranını ARTIRDI
Okullaşma Oranını ARTIRDI
Tarımsal Üretimi ARTIRDI
Çiftçiye Destekleri ARTIRDI
Halka Sosyal Destekleri ARTIRDI
Şehit Ve Gazilere Desteği ARTIRDI
Eğitim ve Sağlık Harcamalarını ARTIRDI
MB Döviz Rezervlerini ARTIRDI
Memur ve Asgari Ücretlinin Maaşını Enflasyondan Fazla ARTIRDI

Türkiye’ nin  ilk Tohum GEN Bankasını AÇTI
Türkiye’ nin  ilk Milli Botanik Bahçesini AÇTI

Enflasyonu DÜŞÜRDÜ
Faizleri DÜŞÜRDÜ
Kamu Borcunu DÜŞÜRDÜ

İMF ye Borcu YOK ETTİ
Hava Kirliliğini YOK ETTİ
Çöp Sorununu YOK ETTİ
Trafik Canavarını YOK ETTİ
Katsayı Zulmünü YOK ETTİ

Öğrenciye Ders kitabını ücretsiz DAĞITTI
Öğrenciye Süt DAĞITTI
Öğrenciye Tablet DAĞITTI
Okullara Bilgisayar DAĞITTI
Okullara Akıllı Tahta DAĞITTI

Üniversite Harçlarını KALDIRDI

Binlerce Tarihi Eserimizi Yurda GETİRDİ

Binlerce Tarihi Yapıyı RESTORE ETTİ

Orhun Abidelerine giden 48 Km Asfalt YOL YAPTI

Dünyanın 3. Deniz Dolgulu Havalimanını Yap Ordu-Giresun Havalimanı)

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ŞANLI BİR ZAFER KAZANDI BU ZAFER ÖYLE ŞANLI BİR ZAFER Kİ ELLİ YIL GEÇSE HİÇ BİR LİDER BÖYLE BİR ZAFERE NAİL OLAMAZ.ALLAH  DOĞRUNUN YANINDADIR.ZAFER İNANANLARINDIR…

Yorumlar

Tasarım | Enba