Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 7 Temmuz 2019

Zeki Yıldız’dan ‘koltuğa yapıştı kalkmıyor’ açıklaması

Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız’dan açıklama var…

Sitemizde yer alan “Zeki Yıldız koltuğa yapıştı bırakmıyor” başlıklı haberimizden sonra cevap hakkını kullanan Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız, mevcut muhtarlar arasında yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı olağanüstü kongreyi gerçekleştiremediklerini söyledi.

31 Mart yerel seçimlerinde Cebeci Mahallesi Muhtarlığı koltuğunu Muhammet Ayşan’a devreden Zeki Yıldız’ın, Muhtarlar Derneği başkanlığından istifa etmemesi dikkatlerden kaçmamıştı. Muhtar olmamasına rağmen, muhtarların yer aldığı davetlere katılan Yıldız, geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’un düzenlediği “muhtarla istişare” toplantısına katılmıştı. Dernek başkanı olarak toplantıya katılan Yıldız, sitemizde yer alan haber sonrası cevap hakkını kullanarak, toplantıya son kez katıldığını ve helallik aldığını belirtti.

Sultangazi Muhtarlar Derneği’nin olağanüstü kongresinin yapılması için mevcut muhtarlarla istişare yaptığını belirten Yıldız, mevcut muhtarlar arasında yaşanan ‘başkanlık’ anlaşmazlığından dolayı, olağanüstü kongrenin bir türlü gerçekleşemediğine değindi. Kendisinin de bir an önce dernek başkanlığını bırakmak istediğini ifade eden Yıldız, “Uzun yıllar Cebeci Mahallesi muhtarlığı görevini yürüttüm. 31 Mart yerel seçimlerinde halkımıza daha fazla hizmet etmek için, Ak Parti’den belediye meclis üyeliği adaylığı başvurusunda bulundum. Muhtarlık seçimlerini bir önceki dönem aza heyetimde yer alan Muhammet Ayşan kazandı ve görevi benden teslim aldı. Başkanlığını yaptığım muhtarlar derneğinin de olağanüstü kongreye giderek yeni başkanını seçmesi için mevcut muhtar arkadaşlarıma kongre önerisinde bulundum. Ancak arkadaşlarımızın kendi aralarında yaşadıkları anlaşmazlıktan dolayı olağanüstü kongre gerçekleşemiyor. Dün belediyede gerçekleşen toplantıya da dernek başkanı sıfatıyla son kez katıldım ve helallik aldım. Muhtar arkadaşlarıma da son kez katıldığımı ilettim” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba