Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÜST MANŞET 27 Mart 2018

Ziyafet Çiğköfte, Sevgi Evleri’ndeki Çocukları Çiğ Köfteye Doyurdu

Ziyafet Çiğköfte, Sevgi Evleri’ndeki Çocukları Çiğ Köfteye Doyurdu
Ali Baba Halı Yıkama

Ziyafet Çiğköfte, Sevgi Evleri’nde devlet korumasına ve bakımına ihtiyaç duyan çocuklarla ilgilenen bir sosyal sorumluluk projesi olan Nar Harekatı kapsamında, çocukları acının en tatlı ziyafetiyle buluşturdu. Üniversiteler ile iş birliğine geçilerek gerçekleştirilen ve son ayağının Haliç Üniversitesi Sütlüce kampüsünde yapıldığı etkinlikte, Sevgi Evleri’ndeki 100’e aşkın çocuk, sanat etkinliği kapsamında çiğ köfte ziyafeti yaşadı.

Üniversitelerle iş birliği içerisinde gerçekleştirilen Nar Harekatı kapsamında Ziyafet Çiğköfte, Beykoz Galip Öztürk Sevgi Evleri ve Dudullu Anadolu Çocuk Merkezi’ndeki bakıma ihtiyaç duyan kimsesiz çocukları çiğ köfteye doyurdu. Haliç Üniversitesi’nin Sütlüce kampüsünde gerçekleştirilen sanat etkinliğinde çocuklar, resimler yapıp yaratıcılıklarını geliştirirken Ziyafet Çiğköfte lezzetiyle buluştular. Sevgi Evleri bünyesindeki 100 çocuğa yönelik gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, minik ellerini kullanarak muhteşem hayal güçleriyle tuvaller ortaya çıkardılar. Bu etkinlik sayesinde hem kendilerini geliştirdiler hem de keyifli zaman geçirdiler.

“Çocuklar Bizim Geleceğimizdir”

Etkinliğe katılan Ziyafet Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Akıncı, böyle bir etkinliğe yemek desteği verdikleri için memnun olduklarını ve çocukların yüzündeki gülümsemeye bir nebze de olsa katkıda bulunmaktan oldukça mutluluk duyduklarını dile getirdi. Bu tarz etkinliklerin yayılarak çoğalması gerektiğine inandığını söyleyen Veysi Akıncı, “Çocuklar bizim geleceğimiz, onların iyi eğitim alması, sanat yönlerini geliştirmeleri ve geleceğe emin adımlarla ilerlemeleri ülkemiz açısından oldukça önem teşkil etmektedir. Ziyafet Çiğköfte, her zaman bu tarz etkinliklere destek verecektir. Çocukların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

Tasarım | Enba