Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Mart 2018

Ziyarete Damgasını Vuran Sözler: Bizde Saadet Partisi’ne sahip çıkacağız

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği öncülüğünde 16 dernek başkanı ve üyeleri Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan’ı parti binasında ziyaret ettiler. Yaklaşık 200 kişinin yer aldığı geniş kapsamlı ziyarette ‘kardeşlik’ mesajları verildi. Ziyarete damgasını vuran sözler ise KAHTA-FED Başkanı Ali Yücel’den geldi. Yücel, “Saadet Partisi’ne sahip çıkmayı düşünüyoruz” dedi.

19 Kasım 2017 tarihinde 4. Olağan kongresini gerçekleştiren Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nin başkanlığına Ahmet Süt seçilmişti. Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen kongre sonrası, Ahmet Süt ve ekibi kongreye katılan STK temsilcilerinin yanı sıra siyasi parti ilçe başkanlarına iadeyi ziyarette bulunmuştu. Devam eden iadeyi ziyaretlerin son durağı Saadet Partisi ilçe başkanlığı oldu. Saadet Partisi’ne gerçekleşen ziyaretti, diğerlerinden ayıran özellik ise geniş katılımlı olması. AKYAD öncülüğünde gerçekleşen iadeyi ziyarete 16 dernek başkanın yanı sıra yaklaşık 200 kişi katıldı.

Ziyarettin, Ak Parti’ye Adıyamanlı Abdurrahman Dursun’un aday gösterilmesinden birkaç gün sonra yapılması ise kafalarda soru işareti bıraktı. Uzun süredir 2019 yerel seçimleri için ‘Adıyamanlı aday’ düşüncesiyle hazırlık yapan Adıyamanlıların 200 kişi ile birlikte gerçekleştirdiği ‘Saadet Partisi’ ziyareti güç gösterisi olarak da yorumlandı.

ZİYARETTE NELER KONUŞULDU?

SP İLÇE BAŞKANI AYDOĞAN, ‘KARDEŞLİK’ MESAJLARI VERDİ

Sultangazi’de ikamet eden Adıyamanlıların nüfus sıralamasında 1. Sırada olduklarına dikkat çeken Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  “Doğulusuyla, batılısıyla, güneylisiyle, batılısıyla bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz.” Dedi. Konuşmasında din ve vatan sevgisine de değinen Aydoğan, “Birileri bizi bir takım sebeplerle ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, kutuplaştırmaya çalışsa da asırlardır süren kardeşlik geleneğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” Diye konuştu.

KAHTA-FED BAŞKANI ALİ YÜCEL, 2019’UN SİNYALLERİNİ VERDİ

Ziyarette konuşan Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Sultangazili her bireyin kendileri için önemli olduklarını belirtti. Saadet Partisi’ni de önemli bir siyasi parti olarak gördüklerini dile getiren Yücel, devamında çok konuşulacak bir cümleye imza attı. Sultangazi siyasetinde dengeleri değiştirecek olası gelişmelerin sinyallerini veren Yücel, “Saadet Partisi bize sahip çıktı. Bizde Saadet Partisi’ne sahip çıkmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

AKYAD BAŞKANI AHMET SÜT, “KİMSE BİZİM ADIMIZA KARARLAR VERMESİN” DEDİ

AKYAD’ın ortak paydalar üzerinde durduğuna vurgu yapan dernek Başkanı Ahmet Süt ise, “Öncelikli olarak Adıyamanlı hemşerilerimizle bir araya geliyoruz, istişarelerde bulunuyoruz. Ama Sultangazili olduğumuzu da unutmayan bireyleriz. Sultangazi’de yaşayan başka insanlar var. Onlarla Sultangazi adına ortak istişarelerde bulunuyoruz, fikirler üretiyoruz.” Diyerek AKYAD’ın çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Önceliklerinin Sultangazi olduğunun altını çizen AKYAD Başkanı Ahmet Süt’te konuşmasında isim vermeden 2019 yerel seçimlerinin sinyallerini vererek, “Kimse bizim adımıza kararlar vermesin” dedi. Süt,  “Aramızda Adıyamanlılar, Malatyalılar, Bitlisliler, Samsunlular, Sinoplular ve Siirtliler var. Bizler istediğimiz zaman aslında bir araya gelebiliriz. Bundan dolayı Sultangazi hemşericiliği yapmak zorundayız. Kimse bizi bir potada eritme gibi durumda olmamalıdır. Bizde buna müsaade etmemeliyiz. Kimse adımıza kararlar vermesin. Bizler halkız. STK’ların önceliklerinden biride kendi halkına bu bilinci aşılamaktır.” Şeklinde konuştu.

Ziyaret sonuna AKYAD Başkanı Ahmet Süt, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan’a ‘AKYAD logolu’ saat hediye etti.


Yorumlar

Tasarım | Enba