Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Haziran 2020

Zorunlu maske uygulamasının ilk gününde Sultangazi’de ilginç görüntüler

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda İstanbul Valiliği tarafından alınan kararla açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. İstanbul’da zorunlu maske uygulamasının ilk günü, Sultangazi’de bazı vatandaşların maskeyi koluna, çenesine taktığı ya da cebinde taşıdığı görüldü.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve Bursa’da sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getirildi. Maske takmayana idari para cezası ve adli işlem uygulanacak. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda alınan kararın ilk günü Sultangazi’de bazı vatandaşların karara uymadığı görüldü.  Bazı vatandaşların kurallara uyduğu görülürken, bazı vatandaşların da “açık alanda maske zorunluluğu”na uymadıkları görüldü. Maskeyi koluna, çenesine takan ya da cebinde taşıyan vatandaşların “maske zorunluluğu” ile ilgili yöneltilen sorulara verdikleri cevaplarda ‘pes’ dedirtti.

Bir vatandaş yanında maske olmasına rağmen kullanmadığını söyledi. Maskeyi koluna takan bir başka vatandaş ise, “Minibüsteydim koluma taktım. Daraldım biraz. İnince koluma taktım. Gerçekten takmamız lazım” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba