Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 30 Kasım 2018

Zülfükar Yeşil, Meclis Üyeliği Aday Adaylığı Müracaatını Yaptı.

Zülfükar Yeşil, Meclis Üyeliği Aday Adaylığı Müracaatını Yaptı.
Ali Baba Halı Yıkama

Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfükar Yeşil, 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Sultangazi Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Parti içerisinde aday adaylığı süreci 3 Aralık’ta sonlandıracak olan Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatına başvurular hız kazandı. 3 Aralık’a günler kala belediye meclis üyeliği için başvuruların arttığı Ak Parti’de işadamı Zülfükar Yeşil’de müracaat ederek, başvuru dosyasını İlçe İdare Amiri Harun Dağeri’ye teslim etti. Yeşil’i başvuru sırasında İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar  yalnız bırakmadı.

Uzun yıllardır Sultangazi’de Yeşil Tekstil adıyla tekstil sektörü mesleğini icra eden Zülfükar Yeşil, siyasetle bundan 15 yıl önce tanıştığını belirtti. Yeşil, “Ak Parti kurulduğunda üye oldum. 2008 yılından bu yana Parti teşkilatının düzenlediği birçok organizasyona katıldım. Yaşadığım ilçeye katkım olması için aday oldum” açıklamasında bulundu.

ZÜLFÜKAR YEŞİL KİMDİR?

Zülfikar Yeşil,1 Mayıs 1966 yılında Adıyaman Gerger’de doğdu. Babasının adı Cemal, annesinin adı Mercan’dır. Evli ve 6 çocuk babasıdır. İlkokul eğitimini Gerger’de tamamlayan Yeşil, ortaokul ve lise tahsilini ise İstanbul’da tamamladı. Yeşil; Zazaca, Arapça İngilizce ve Japonca bilmektedir.1983 yılında Yeşil Tekstil’i kurarak iş hayatına atıldı. Başarılı bir iş hayatı geçiren Yeşil, Yeşil Tekstil ile imalat; Z&M Tekstil ile ihracat, Coho Tekstil A.Ş de dış ticaretini güçlendirerek Yeşil Tekstil yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Zülfikar Yeşil, başarılı iş hayatını sporda da taçlandırarak karatede sergilediği başarılı sporcu kimliği ile hem ülkemizde hem de uluslar arası arenada önemli başarılar elde etmiştir.1982 yılından beri karate sporu ile ilgilenen Yeşil, siyah kuşak,3.dan sahibi olup ülkemizi uluslar arası arenada başarı ile temsil ederken milli Federasyon Türkiye Başkanlığını yapmaktadır. Başkanlığı döneminde Türk milli takımı Japonya’da, İsviçre’de düzenlenen organizasyonlarda Ayyıldızlı bayrağımızı birçok kez çektirerek İstiklal Marşı’nı dinletmiştir.

Zülfikar Yeşil,  Dünya Shotokan Karate Federasyonu başta olmak üzere, spordan siyasete, gençlikten kültüre birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev almaktadır. Yeşil, başta Adıyamanlılar Vakfı olmak üzere Beyaz Hareket Derneği ve Gergerliler Derneği gibi derneklerde çalışma yapmaktadır. Bu Derneklere ek olarak Yeşil, Japonya ve Türkiye arasında medeniyet ile dostluk, kardeşlik ve barış köprüsü görevleri üstlenen Türkiye-Japonya ve Dostluk platformunda yönetim kurulu başkannlığı yapmaktadır. Platformun başta Türkiye ile Japonya olmak üzere; İngiltere ve İsviçre’de temsilcilikleri bulunmaktadır.

ZÜLFÜKAR YEŞİL NEDEN ADAY OLDU? 

Yeşil,2015 Haziran ayında yapılacak olan 25.Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde,kuruluşundan bugüne gönül verdiği Ak Parti saflarında,Türkiye sevdalıları ile birlikte hizmet etmek için aday adayı oldu. İstanbul 2. Bölgede bulunan Türkiye sevdalılarını, 30 binin üzerinde bunlarla birlikte Türkiye- Japonya Dostluk Platform, Adıyamanlılar Vakfı, Tüm Kayseri Dernekleri, Beyaz Hareket Derneği gibi bir çok sivil toplum örgütünün tam desteği ve istekleri doğrultusunda “Halka Hizmetin, Hakka Hizmet” anlayışına  olan inancını ve hayatını bu yola adamak için aday adayı oldu.Yeşil, partisinin ve teşkilatının tüzük ve programlarına uyarak her kademesiyle uyumlu çalışarak insanlığa hizmet için aday adayı oldu.

ZÜLFÜKAR YEŞİL’İN GÖREVLERİ

Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı

Dünya Shotokan Karate Federasyonu Türkiye Başkanı

Türkiye Karate Federasyonu Milli Takım Menajerliği

Türkiye – Japonya Dostluk platformu Başkanı

Uluslar arası karate Milli Hakem

Beyaz Hareket Derneği yönetim Kurulu Üyeliği

Tasarım | Enba